הדף בטעינה...
אתרים ברשת (אתרים ברשת)
חפש מתקדם
 
גודל גופן: א   א   א   א

 

עמוד <<הקודם   הבא>> הצג אובייקט חדש לפי סדר פרטים לפי בחירת פריטים להדפסה
עברית הדפס

מטרת קרן אייסף היא לעודד ולקדם סטודנטים בני שכונות ועיירות פיתוח, בעלי פוטנציאל למצויינות אקדמית ורצון לתרום לקהילה. בתמורה פועלים הסטודנטים במגוון פרוייקטים חינוכיים למען תושבי השכונות ועיירות פיתוח, מתוך אמונה כי חינוך והשכלה הנם המפתח לצמצום פערים חברתיים.

אנגלית הדפס

ארגון שפועל לשינוי חברתי ומחשבתי בכלי התקשורת בישראל. אג'נדה שמה לה למטרה להשפיע על הדרך שבה מוצגים נושאים חברתיים בשיח התקשורתי.

אנגלית הדפס
מחויבות לשלום ולצדק חברתי מתמקדת בצומת בו נפגשים נושאי השלום ונושאי הצדק החברתי. אנו מאמינים כי הקשר בין השניים הינו קשר של תלות הדדית והבנתו חיונית להצלחת המאבק לחברה צודקת וטובה יותר. ההפרדה המסורתית בין השלום לבין הצדק החברתי מאיימת על הרקמה העדינה של פלורליזם, סובלנות וסולידריות בחברה הישראלית.
אנגלית הדפס
הקמת "ידיד" היא תולדה של חזון חברתי חדש. אירועים מרכזיים בישראל חשפו שבר גדול בחברה הישראלית. ככל שחלפו השנים התברר כי לצד הצלחת קיבוץ הגלויות מתגלה כשלון מיזוג הגלויות. מדינת ישראל הפכה יותר ויותר לחברה שבטית סקטוריאלית. במקום השתלבות וקשר בין עולים חדשים וותיקים, אשכנזים וספרדים, עשירים ועניים, ימין ושמאל, כמו גם בין מגזרים נרחבים אחרים, מתקיים תהליך הפוך, של התנכרות עד כדי ניתוק מהאתוס הציוני וסכנת התפוררות החברה.
עברית הדפס
 

מרכז אדוה הנו מכון בלתי תלוי לחקר החברה הישראלית ולקידום רעיון השוויון והצדק החברתי.

מתמקד במחקר המדיניות החברתית בישראל וניתוחה, ובוחן באופן ביקורתי את הצעדים הננקטים בתחומי התקציב, המיסוי והשירותים החברתיים - חינוך, בריאות, שיכון, רווחה, תחבורה וסביבה, וכן את השלכותיהם של צעדים אלה על החברה הישראלית כולה ועל כל אחת מהקבוצות המרכיבות אותה.

המרכז מגבש המלצות למדיניות בשאיפה לקדם את הצדק ואת השוויון בחברה הישראלית.

המרכז פועל בשיתוף עם ארגונים נוספים, למען מדיניות, המבוססת על עקרון הצדק החברתי.

אנגלית הדפס
                                
עברית הדפס

אתר של:

1. ד"ר איציק ספורטא- מרצה באונ' תל-אביב, חבר בוועד המנהל של מרכז אדווה, במזכירות הקשת הדמוקרטית המזרחית ובאסיפה הכללית של ארגון הלה. עוסק בעיקר במחקר הנוגע לאי שיוויון כלכלי וחברתי ומנסה לבטא את תפיסת עולמו בפורומים ציבוריים שונים.

2. יוסי דהאן- מלמד משפטים ומנהל אקדמי של "חטיבת זכויות האדם" במכללה האקדמית למשפטים ברמת-גן, מלמד פילוסופיה באו"פ, יושב ראש מרכז אדווה לחקר החברה בישראל, חבר הקשת הדמוקרטית הישראלית.

אנגלית הדפס

האגודה לזכויות האזרח בישראל הוקמה בשנת 1972 כגוף בלתי מפלגתי ובלתי תלוי שמטרתו הגנה על זכויות האדם והאזרח בישראל ובשטחים הנתונים לשליטתה.

גם במשטר דמוקרטי יש צורך באירגונים, אשר יעמדו על משמר זכויות האדם, ויהיו משוחררים מזיקה לשלטון ולאינטרסים שונים. במדינת ישראל צורך זה חשוב שבעתיים, שכן ענייני הביטחון והמאבק הקיומי המתמשך דחקו לעתים את זכויות האדם והאזרח לקרן זווית.

אנגלית הדפס
שתיל פועל למען צדק חברתי וכלכלי , זכויות האדם והאזרח , פלורליזם דתי ותרבותי , קידום זכויות הפלסטינים בישראל וקידום נושאי סביבה וקהילה .
עברית הדפס
'חברה צודקת' היא תנועת אזרחים ששמה לה למטרה להחזיר את רווחת התושבים בישראל למוקד סדר היום הכלכלי-חברתי בישראל.
להפוך את ישראל ממדינת רווח וצדקה למדינה של רווחה וצדק.
עברית הדפס
מטרות:
* העצמת הורים במערכת החינוך, בעיקר בשכונות, בעיירות פיתוח ובכפרים.
* העלאת נושא החינוך על סדר היום הציבורי.
* קידום ופיתוח פרויקטים חינוכיים וחברתיים לקידום אוכלוסיות חלשות.
* קידום ושינוי נושאי חקיקה, תקנות ומדיניות במערכת החינוך.
* ניהול מאבקים ציבוריים ומשפטיים.
* גיוס, הכשרה ופיתוח מנהיגות חינוכית - קהילתית, מקומית ואזורית.
עברית הדפס
מטרות מכון ון ליר
לשמש מרכז ללימודים מתקדמים במדעי הרוח והחברה
לפתח אסטרטגיות חדשניות להתמודדות עם שסעים חברתיים ועם משברים חינוכיים בחברה האזרחית בישראל
לבחון את תפקידן של המחשבה והזהות היהודית בחברה הישראלית בת זמננו
ללמוד, לחקור ולטפח שיתוף פעולה אזורי ים תיכוני מנקודת מבט של מניעת קונפליקטים, אינטראקציה תרבותית וחיזוק החברה האזרחית
עברית הדפס
מטרות עמותת "אחותי" הן - שינוי סדרי העדיפויות בחברה הישראלית על מנת לעורר מודעות בקרב נשים מזרחיות והחברה הישראלית בכללותה לגבי מצבן המושתק, מודחק ומדוכא של ציבור הנשים. לקדם זכויותיהן הכלכליות, תרבותיות, תעסוקתיות והשכלתיות של נשים מזרחיות בפרט ושל ציבור הנשים בכלל.
עברית הדפס

קבוצת כותבים וכותבות, אנשי ונשות תקשורת ואינטרנט, בעלי תודעה מעמדית-תרבותית ומחויבות ערכית ומוסרית לדמוקרטיה ולשלום, אשר חברו יחד להקים את הפורטל המזרחי הראשון בישראל. מטרתנו המרכזית היא לשמש במה לתרבות המזרחית, למאבק המזרחי ולשיח החברתי המתהווים בישראל. אנו מבקשים יחד עם רבים המצטרפים אלינו בכל יום, לשמש כלי לביקורת ואלטרנטיבה למציאות הכיבוש, לדיכוי הכלכלי ולגזענות התרבותית בישראל.

עברית הדפס

הקשת הדמוקרטית המזרחית

היא תנועה חברתית על-מפלגתית וחוץ פרלמנטרית, שמטרתה להשפיע על סדר היום הציבורי, מתוך כוונה להביא לשינוי כולל של החברה הישראלית ומוסדותיה השונים. היוזמה להקמת התנועה באה מקרב נשים וגברים בני ובנות הדור השני והשלישי של יהודי ארצות ערב והמזרח. הם באים מכל חלקי הארץ ומייצגים רבדים שונים של החברה הישראלית.

[1 (segHrefId1)]
עמוד <<הקודם  הבא>>